Medycyna estetyczna

Konsultacje specjalistyczne

Konsultacje przeprowadzane są przez wysoko wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Na podstawie diagnozy oraz wywiadu z pacjentem planują terapię zabiegową.

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji dermatologicznych połączonych
z badaniem znamion skórnych oraz konsultacji dotyczącej skóry głowy oraz włosów połączonej z badaniem trichoskopowym włosów.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego i stymulatory tkankowe

Preparaty wypełniające pozwalają na bezpieczne i szybkie przywrócenie młodego wyglądu twarzy i promiennej cery. Służą do modelowania
i zwiększenia objętości wybranych partii twarzy, np. policzków, brody, skroni czy ust. Wykorzystuje się je także do korekty doliny łez lub poprawienia wyglądu dłonim jak również w celu niwelowania blizn potrądzikowych.

Zabiegi te dodatkowo regenerują skórę i pobudzają jej komórki do produkcji kolagenu i elastyny pozwalając na uzyskanie naturalnego efektu liftingu skóry.

Do zabiegów wykorzystujemy preparaty, które dobierane są indywidualnie
do potrzeb każdego pacjenta. Różnią się one substancjami czynnymi, przeznaczeniem do różnych obszarów twarzy i ciała oraz długością utrzymywania się.

Pracujemy na preparatach medycznych takich jak, m.in.: Filorga, Neauvia, Jalupro, Profhilo, Teosyal.

Toksyna botulinowa

Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej należą do najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pozwalają one
na natychmiastową poprawę wyglądu i wygładzenie zmarszczek na twarzy poprzez rozluźnienie mięśni oraz zapobieganie ich powstawaniu w przyszłości (działanie profilaktyczne).

Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej są skutecznym rozwiązaniem na trudne do leczenia dolegliwości, takie jak nadpotliwość ciała oraz bruksizm. Małe dawki leku i sposób podania sprawiają, że działają one tylko w miejscu wstrzyknięcia.

Z zastosowaniem toksyny botulinowej wykonujemy zabiegi: redukcji zmarszczek, leczenia bruksizmu (zgrzytania zębami w nocy), leczenia nadpotliwości pach, dłoni oraz stóp.

Pracujemy na preparatach medycznych Botox oraz Azzalure.

Mezoterapia igłowa

W Sanobello wykonujemy zabiegi mezoterapii igłowej, które poprawiają kondycję skóry, głęboko ją nawilżając, odżywiając i rewitalizując, niwelując oznaki zmęczenia. Skóra po zabiegach jest wyraźnie odmłodzona, i bardziej napięta, a problematyczna okolica oczu jest rozjaśniona, ze zmniejszonymi obrzękami. Zabiegi mezoterapii wykonujemy zarówno na twarz jak i ciało.
W drugim przypadku możemy widocznie zmniejszyć rozstępy skórne i cellulit oraz poprawić napięcie wybranych partii.

Wykonujemy również mezoterapię igłową na skórę głowy, której efektem jest ograniczenie wypadania włosów oraz ich wzmocnienie i odżywienie.

Wyjątkowo skuteczną formą mezoterapii igłowej jest zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego – naturalnego stymulatora tkankowego.

Zabieg polega na pobraniu Twojej krwi przez lekarza, odwirowaniu
i wstrzyknięciu pod skórę uzyskanego preparatu. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym uznawane są za wyjątkowo bezpieczne, ponieważ własna krew nie może Państwa uczulić.

Pracujemy na wybranych preparatach medycznych indywidualnie dobranych do każdego pacjenta, m.in.: Dr Cyj, Neauvia, Filorga, Aquashine, Jalupro.

Usuwanie przebarwień

Wykonujemy zabiegi kosmetologiczne oraz z zakresu medycyny estetycznej, aby nie tylko rozjaśnić przebarwienia, ale również nie dopuścić do akumulacji pigmentu w naskórku w przyszłości. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na przebarwienia, który proponujemy to COSMELAN – możliwia nie tylko skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, ale i przywraca skórze gładkość
i blask.

Zabiegi plazmą – PLEXR

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Podczas działania mikro wiązki plazmy na skórę pacjenta następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka (sublimacja), która powoduje silne napięcie skóry na obszarze poddanym zabiegowi. Efektem takiego działania jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze co w konsekwencji prowadzi
do uniesienia powiek, redukcji zmarszczek oraz bezpieczne usuwanie zmian skórnych.

Plexr jest alternatywą dla pacjentów, którzy nie chcą lub z różnych powodów nie mogą poddać się zabiegom chirurgicznej blefaroplastyki powiek.

Przy pomocy plazmy wykonujemy zabiegi, takie jak lifting powiek dolnych
i górnych, redukcja zmarszczek palacza, redukcja blizn oraz usuwanie zmian skórnych i przebarwień.