Zabiegi złuszczające

Mikrodermabrazja diamentowa

Polega na mechanicznym, stopniowym usuwaniu warstwy rogowej naskórka.
Dzięki regulacji podciśnienia oraz gradacji i średnicy wymiennych głowic możemy indywidualnie dostosować poziom głębokości zabiegu. Efekty zabiegu w postaci wygładzenia, rozjaśnienia i oczyszczenia skóry widoczne są już po pierwszych zabiegu oraz zwiększają się po każdej sesji. Wskazaniami do mikrodermabrazji jest fotostarzenie, drobne zmarszczki, powierzchniowe przebarwienia, nierówny koloryt skóry, wiotkość skóry, zanieczyszczona cera, rozszerzone ujścia mieszków włosowych. Zabieg stanowi przygotowanie do wchłaniania substancji aktywnych z później zaaplikowanych preparatów oraz stosowany jest w połączeniu z zabiegami peelingów chemicznych.

Mandelac M

Peeling chemiczny z kwasem migdałowym przeznaczony do skóry z oznakami starzenia, niejednolitą pigmentacją, trądzikiem zapalnym oraz w celu przygotowania skóry do zabiegów laserem frakcyjnym. Odpowiedni dla skóry wrażliwej, posiada właściwości przeciwstarzeniowe, rozjaśniające, seboregulacyjne i antybakteryjne.

Azelac Az

Peeling chemiczny z kwasem azelainowym, mlekowym i sylimariną. Przeznaczony do skóry skłonnej do zaczerwienień, z trądzikiem, trądzikiem różowatym, zapaleniem mieszków włosowych i przebarwieniami. Posiada właściwości przeciwzapalne, regulujące pigmentację skóry, normalizujące keratynizację skóry oraz wspomagające jej funkcje ochronne.

Retises CT

Peeling chemiczny zawierający retinol oraz witaminę C. Przeznaczony do kuracji oznak starzenia się skóry, przebarwień oraz rozstępów. Zmniejsza głębokość zmarszczek oraz poprawia elastyczność skóry. Rozjaśnia przebarwienia i łagodzi zmiany na skórze spowodowane nadmiernym promieniowaniem UV. Peeling polecany w połączeniu z innymi zabiegami przeciwstarzeniowymi.

Ferulac Peel Classic

Peeling chemiczny zawierający kwas ferulowy i floretynę. Przeznaczony do redukcji oznak fotostarzenia, melasmy i przebarwień skóry. Posiada właściwości neutralizujące wolne rodniki oraz minimalizujące uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UVA i UVB. Hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókiem elastycznych.

Ferulac Peel Plus

Peeling chemiczny zawierający m.in. kwas ferulowy, floretynę, retinol oraz kwas azelainowy. Przeznaczony do wielopoziomowej pielęgnacji, dzięki dodatkowej zawartości retinolu ma działanie odmładzające i rozjaśniające skórę, stanowi ochronę przed negatywnymi skutkami promieniowania UVA i UVB oraz posiada właściwości przeciwzapalne. Wspomaga terapię przeciwtrądzikową.

Salipeel S

Peeling chemiczny z zawartością kwasu salicylowego. Posiada właściwości keratolityczne, przeciwzapalne, przeciwświądowe, antybakteryjne i ściągające. Dzięki zdolności przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb mieszków włosowych przeznaczony do skóry zanieczyszczonej, z trądzikiem aktywnym oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Polecany do zabiegów obejmujących obszar pleców dotkniętych problemem trądziku.

Salipeel Lic

Peeling chemiczny zawierający m.in. kwas salicylowy i kwas cytrynowy. Posiada właściwości keratolityczne, przeciwzapalne, przeciwświądowe, antybakteryjne i ściągające. Przeznaczony do skóry pogrubionej, zanieczyszczonej ( grudki, krosty, zaskórniki), z trądzikiem aktywnym oraz nadmiernie przetłuszczającej się. Spowalnia rozwój bakterii odpowiedzialnych za stany zapalne skóry.

PRX T-33

 

Zabieg PRX T-33 to nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna metoda biorewitalizacji wykorzystywana w walce z fotostarzeniem się skóry, spadkiem jej napięcia i elastyczności, nierównym kolorytem, trądzikiem, oraz bliznami potrądzikowymi. Terapia daje natychmiastowe efekty odnowy skóry bez użycia igieł. Zawiera takie substancje aktywne jak kwas trójchlorooctowy, który stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów oraz nadtlenek wodoru i kwas kojowy, które działają rozjaśniająco. Działanie biorewitalizujące PRX T-33 wspomaga działanie innych terapii i wzmacnia efekty końcowe.