Protetyka twarzy

Sanobello jest jedną z nielicznych klinik w kraju zajmujących się kompleksowym leczeniem protetycznym Pacjentów z ubytkami tkanek i zniekształceniami w obrębie twarzoczaszki.
Nasza klinika dysponuje doświadczoną kadrą medyczną składającą się z lekarzy i techników, którzy od ponad 40 lat niosą pomoc Pacjentom w zakresie protetyki twarzy. Uzupełnienia protetyczne wykonywane są zgodnie z najnowszymi standardami światowymi.

KRZYSZTOF WŁOCHACZ

Ukończył wydział Stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 1992 r. specjalizuje się w zakresie protetyki twarzy. Właściciel i kierownik NZOZ Protetyka Twarzy w Łodzi. Zajmuje się kompleksowym leczeniem protetycznym pacjentów z ubytkami i zniekształceniami w obrębie twarzoczaszki.

PROTEZY NAGAŁKOWE DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Protezy te wykonywane są w przypadku wad wrodzonych zarówno u dzieci (małoocze), jak i dorosłych (zanik gałki ocznej spowodowany urazem bądź chorobami ogólnymi). Każda proteza jest wykonywana dla Pacjenta indywidualnie.

PROTEZY TWARZY

Protezy te wykonywane są z miękkich mas silikonowych MG barwionych na kolor skóry, a ich kształt jest symetryczny do drugiej połowy twarzy. Dzięki temu zapewniony jest bardzo dobry efekt kosmetyczny. Protezy mogą być mocowane do oprawek okularów lub do implantów śródkostnych. Mocowanie protezy do implantu zapewnia dużo lepszą stabilizację i przyleganie do pola protetycznego – poprawia to komfort użytkowania protezy. Ma to niebagatelne znaczenie dla psychiki Pacjenta, niejednokrotnie dobrze dopasowana proteza pomaga w powrocie do pracy oraz odnalezieniu się w społeczeństwie.

LECZENIE PROTETYCZNE DZIECI

Opracowane w NZOZ Protetyka Twarzy, unikatowe leczenie protetyczne dzieci z wadami rozwojowymi w obrębie gałki ocznej i oczodołu (małoocze i bezocze). Leczenie polega na wykorzystaniu zatyczek i aparatów rozporowych stworzonych indywidualnie dla każdego Klienta. Ich odpowiedni kształt, wielkość i siła ucisku indukują prawidłowy wzrost i rozwój tkanek twardych i miękkich w obrębie oczodołu. Dzięki temu w przyszłości zapewnione jest osiągnięcie bardzo dobrego efektu kosmetycznego przy wykonaniu indywidualnej protezy gałki ocznej.

INDYWIDUALNE PROTEZY GAŁKI OCZNEJ

Protezy gałki ocznej wykonywane są z tworzywa akrylanowego. Każda proteza jest tworzona indywidualnie pod kątem potrzeb konkretnego Pacjenta – posiada tęczówkę wykonywaną na wzór drugiego oka, ponadto kształt protezy jest idealnie dopasowany dzięki odwzorowaniu po pobraniu czynnościowego wycisku oczodołu. Te metody wykonania protezy zapewniają jej dobrą ruchomość oraz wspaniały efekt kosmetyczny.